Hizmetlerimiz

İhracata Yönelik Devlet Destekleri

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı veya diğer kamu kurumları tarafından ihracatı artırmak amacıyla şirketlere pek çok destek sağlanmaktadır. Megrell Danışmanlık firmaları bütünsel olarak ele alarak, hangi aşamada hangi teşvik kalemlerinden faydalanılacağı konusunda çözümler sunmaktadır.

Belge Alımı

Günümüz iş dünyasında rekabetçi kalabilmek ve müşterilere güven vermek için çeşitli standartlara uygun olmak önemlidir. Bu standartları sağlayan ve belgelendiren kuruluşlar, işletmelerin ürün ve hizmetlerini ulusal ve uluslararası düzeyde tanınır hale getirir. İşletmelerin ihtiyaç duydukları belgeleri elde etmelerine yardımcı olan profesyonel danışmanlık hizmetleridir.

Belgelendirme

Belgelendirme desteği, şirketlerin belirli standartlara veya gerekliliklere uygunluğunu doğrulamak için aldığı belgelendirme sürecine danışmanlık desteği sağlamayı içerir. Bu destek, şirketlerin ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak, müşteri güvenini artırmak ve uluslararası alanda rekabet avantajı elde etmek için belgelendirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlar.

Hizmet Sektörü Destekleri

Ülkemizin uluslararası ticarete, hizmet sektörlerimizin uluslararası rekabet gücünü geliştirmesi amacıyla, Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, Ekonomi Bakanlığı tarafından, ihracatta ilerleme sağlayacak  “Sağlık Turizmi, Bilişim, Film ve Eğitim” sektörlerine yönelik bir destek programı uygulanmaya başlanmıştır.